Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-10-27

Opaski odblaskowe: Prosta droga do bezpieczeństwa po zmroku

Gdy dni stają się krótsze i wieczory dłuższe, nasze bezpieczeństwo na drodze staje się bardziej narażone. Zbliżająca się zmiana czasu na zimowy, planowana na 29 października, przyniesie ze sobą jeszcze wcześniejsze zachody słońca.

Historia odblasków sięga prawie 100 lat wstecz, kiedy to inspiracją do ich stworzenia stały się odbijające światło oczy kota. Dzięki temu wynalazkowi miliony ludzi na całym świecie są dzisiaj bardziej widoczni i bezpieczni na drodze.

Jak to działa? Opaski odblaskowe, kamizelki i inne gadżety tego typu nie emitują własnego światła. Zamiast tego odbijają je od źródła, np. reflektorów samochodu. W efekcie, kierowca jest w stanie dostrzec pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe nawet z odległości 150 metrów, dając mu więcej czasu na reakcję i zapewniając lepszą widoczność.

Nawiasem mówiąc, efekt świecenia białym światłem odblaskowym jest wynikiem rozproszenia światła. Jadący po zmroku samochód zobaczy świecące elementy przed sobą, czyli światło pochodzące z reflektorów pojazdu odbijane przez odblaski pieszego. Kierowca naświetla więc widoczne przed sobą elementy odblaskowe, które odbijają światło w kierunku jego źródła.
opaski odblaskowe

Nie zapominajmy, że nasza decyzja o noszeniu odblasków ma wpływ nie tylko na nasze bezpieczeństwo, ale również na komfort i pewność jazdy kierowców. Gdy pieszy jest wyposażony w odblask, zwiększa to szanse na to, że zostanie zauważony nawet pięć razy wcześniej.

Zachęcamy do inwestycji w ten prosty, a jednak skuteczny sposób zwiększenia swojego bezpieczeństwa. Wybierz opaskę odblaskową z naszej oferty i dbaj o siebie oraz swoich bliskich. Pamiętajcie - bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.61 / 5.00 255 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-19
Wszystko na piatke
2023-04-10
Towar zgodny z opisem. Szybka realizacja zamówienia.
pixel